Connect with us

En iyi WordPress Eklentileri nelerdir?

En iyi Wordpress Eklentileri

İnceleme

En iyi WordPress Eklentileri nelerdir?

En iyi WordPress Eklentileri nelerdir?

En iyi wordpress eklentileri listesinde seo, hız, güvenlik ve benzeri alanlarda kendini kanıtlamış ücretsiz eklentilere yer veriyoruz. Sitenizi kurduktan sonra kesinlikle faydalanabileceğiniz en iyi WordPress eklentileri nelerdir?

WordPress‘in eklenti mağazasında binlerce eklenti yer almakta. Ama bunların arasında faydalı ve etkili olanların sayısı çok daha az WordPress sitenizden en iyi performansı almanız için kurmanız gereken en  popüler WordPress eklentileri arasından seçtiklerimizi bu yazımızda paylaşacağız. Bu eklentilerin (plugin) hepsini kurmak zorunda değilsiniz ama sitenize yararlı olacağını düşündüklerinizi içlerinde seçip kurmanız WordPress sitenizin performansını çok daha iyi yönde arttıracaktır.

En iyi WordPress eklentileri Listesi

Günümüzde WordPress en çok kullanılan blog sistemi haline geldi. Hatta WordPress altyapısı ile yaratılan birbirinden farklı temalarla birlikte bir çok kurumsal site bile Worpress kullanmaya başladı. WordPress‘in bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de sitenize daha fazla özellik ve fonksiyon kazandıran binlerce eklenti seçeneğidir. WordPress açık kaynaklı bir yazılım olduğu için eklenti havuzuna her geçen gün binlerce eklenti daha katılmaktadır. Fakat WordPress‘in binlerce eklenti seçeneği içinde hangisi işimize yarar hangisi gereksiz bilemeyiz.

Windows 10 Format nasıl atılır? CD veya USB ile format atma

nRelate Flyout : nRelate Flyout kullanıcı wordpress sayfanızın sonuna geldiğinde çıkan ufak bir menü ile sitenizdeki farklı yazıları tavsiye eden bir eklentidir. Animasyonlu açılışı ile sitenizde gezinen kullanıcının farklı yazılarınıza ilgisini çekmeye yarar.

WP CleanFix : Veri tabanızı temizleme ve bakım yapma imkanı sağlar. Başlangıç bölümünün altında yer alır. Cleanfix panelinden yazı sürümlerini, spam yorumları, kod hatalarını, silinmiş etiketleri, çöpe atılmış yazıların hepsini kolaylıkla hemen silebilirsiniz. Veri tabanızın gereksiz şişmesine engel olmuş olursunuz

All in One SEO PackWordPress sitenizin SEO ayarları için gelişmiş seçenekler sunan en popüler wordpress SEO eklentilerinden biridir.

JetPack by WordPress.com: Jetpack, WordPress ile entegre edilen, wp kullanıcı adı ve şifrenizle hesaba bağlanabilen bir çoklu işleve sahip eklenti. Jetpack ile ihtiyacınız olan bir çok işlevi tek paket içinde kolayca aktif edebilirsiniz.

en iyi WordPress eklentileri

WordPress SEO by Yoast: WordPress sitelerinin arama motoru optimizasyonunu (SEO) geliştirmek için en çok tercih edilen en popüler wordpress eklentileri arasında Yoast Seo bulunur.

GÖZ ATIN:  Nokia 125 ve Nokia 150 tanıtıldı | Fiyatı ve özellikleri

WP e-Commerce: WordPress sitenize ürünlerinizi satmanızı sağlayacak bir alışveriş sepeti eklemek için kullanabileceğiniz bir eklenti.

Quick Adsense : Google adsense reklamlarını kullanarak site üzerindne gelir sağlıyorsanız bu eklenti tam size göre.gibi reklamları kolaylıkla eklemenize imkan sağlar. Ayarlar bölümünden 10 ayrı reklam kodu ekleyebilirsiniz. Position bölümünden reklamlarınızın otomatik olarak gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Yazılarınıza reklamları tek tek eklemek isterseniz metin editöründe HTML seçtiğinizde Ads1, Ads2 tıkladığınızda reklam kodunuz eklenir.

Broken Link Checker: Siteniz zamanla büyüdükçe var olan linklerinizin  halen çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Broken Link Checker’ı kullanbilirsiniz. Sitenizde bulunan bozuk linkleri size haber verir.

Contact Form 7 :  Contact Form 7 çok basit ayarlarla sitenize bir çok alternatif iletişim formları oluşturabilirsiniz.

Google XML Sitemap: Google ve diğer arama motorları için web site haritalanızı otomatik oluşturan yararlı bir eklentidir.

W3 Total CacheW3 Total Cache eklentisi, sitenizi önbelleğe alarak sunucu performansının artmasını sağlar. Bu sayede sitenizin açılış süresi kısalır. W3 Total Cache eklentisi aynı zamanda HTML, CSS ve JavaScript dosyalarınızı küçülterek site performansının artmasına yardımcı olur.

Wassup: Wassup eklentisi ile sitenizdeki kullanıcıların neler yaptıklarını, hangi sayfaları gezdiklerini, hangi konuyu okuduklarını görebilirsiniz ve takip edebilirsiniz. Ayrıca yıllık/aylık/günlük/saatlik bazda kullanıcı istatistiklerini anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

SEO Friendly Images eklentisi, sitenizde kullanacağınız görsellere ALT ve TITLE meta etiketleri ekleyerek arama motorlarının görsel bölümlerinde üst sıralara çıkmanızı sağlar. Zaten bildiğiniz üzere bir çok arama motoru görsel arama seçeneği de sunuyor.

TinyMCE Advanced (Metin Editörü): Gelişmiş bir metin editörüdür.  WordPress ile gelen metin editöründe birçok özellik bulunmadığı için yetersiz kalmakta bunun yerine TinyMCE Advanced ile yazı düzenlemenize font, yazı tipi boyutu, yazı hizalama, gelişmiş bağlantı, tablo oluşturma gibi ek temel özellikler kazandırabilirsiniz.

Burada paylaşılan eklentiler ciddi manada sitenize değer katacaktır. Hem SEO hem de sitenizin altyapısı için oldukça yararlı en iyi wordpress eklentileridir. Sizlerinde bu listeye eklemek istediği olmazsa olmaz en iyi WordPress eklentileri fikirlerinizi yorumlara yazabilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in İnceleme

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Haber Bültenimize Kayıt Olun

Advertisement
To Top