Connect with us

Wireprime: Teknoloji, Dizi, Film ve Etkinlik Haberleri

Vampir Günlükleri Türk Dizisi Olsaydı Kimler Rol Alırdı?

vampir gunlukleri turkiye

Dizi Haberleri

Vampir Günlükleri Türk Dizisi Olsaydı Kimler Rol Alırdı?

Vampire Günlükleri Türkiye’yi çekmek istesek nasıl bir kast oluştururuz diye düşündük. Ortaya bu yazı çıktı 🙂

Yayınlandığı tarihten itibaren Vampir Günlükleri , dünyada esen vampir ve zombi furyasının en çok meyvesini toplayan dizilerinden biri haline geldi. Bunda tabiiki vampir olgusunun, sanıldığı gibi korkutucu ve çirkin değil, tam tersi yakışıklı erkeklerden ve güzel kızlardan oluştuğunu göstermesinin katkısı büyük. Hatta vampirliğin kökenine inip, vampirliğin yaratıcısı olan Mikaelson ailesini de değerlendirdiğimizde, zaten çirkin vampir olamayacağının rahatlıkla görebiliriz 🙂

Vampir Günlükleri ana karakterlerinin yanı sıra 8 sezon süresince diziye girmiş ve çıkmış olan herkesin özenle seçilen kast çalışmasının ürünü olduğunu senelerdir gözlemliyoruz.

Dizimizde neler olduğundan biraz bahsedecek olursak, yakışıklı vampir kardeşlerimiz Salvatore’lar, bazen vahşi bazen sevgi dolu aile bağlarıyla dizimizi alıp götüren karakterler diyebiliriz. Damon Salvatore (Ian Somerhalder) , Stefan Salvatore (Paul Wesley) ve aşk üçgenlerini oluşturdukları Elena Gilbert’ ı da (Nina Dobrev) unutmamak gerekir. Bu üçlünün yine kendileri gibi yakışıklı ve güzel arkadaşları veya düşmanlarıyla dizimiz şenlenip 8. sezona kadar ulaştı. Dizimizin adı Vampir Günlükleri olsa da, Kurt Adamlar, Cadılar, Şeytan ve bilumum doğaüstü yaratıkların da kol gezdiğini görebiliyoruz.

Şimdi bu Amerika’yı kasıp kavuran, özellikle genç kızları peşinden sürükleyen dizimizi Türkiye’de çekmek istesek nasıl bir kast oluştururuz diye düşündük. Dediğimiz gibi tüm kastın oldukça özenle seçildiğini düşününce baya yüksek bütçeli bir prodüksiyon oldu. Fakat reytinglerinin nasıl olacağını karakterleri görünce siz düşünün.

Vampir Günlükleri Türkiye Oyuncuları

Damon Salvatore – Onur Tuna


Vampir Günlükleri genç kızlar tarafından bu kadar takip edilmesinin en büyük nedeni tabiiki Damon Salvatore (Ian Somerhalder). Lost dizisi ile tanınırlığa erişen Ian Somerhalder Vampire Diaries ile en üst noktalara tırmandı. Vampir Günlüklerinde kötü kalpli, vahşi vampirimiz olan Damon, Elena’ya olan aşkı ile iyi tarafa geçsede, kötü tarafta olmayı 8 sezon boyunca hiç ihmal etmedi. Bizde olsa kim uyar dersek, özellikle gözleri ile ön planda olan Damon’a Onur Tuna yakışır dedik.

 

Stefan Salvatore – Çağatay Ulusoy


Damon Salvatore’ u ölümsüz hayatı boyunca yalnızlık çekmemek için yanına alan vampir kardeşimiz Stefan, yaşadığı yüzyıl sürecinde sayısız katliama neden olmuş ve yaptıklarından pişman olup iyi tarafa geçiş yapmıştır. Dizimizin geçtiği esas kasaba olan Mystic Falls’ ta lisede tanıştığı büyük aşkı Elena ile iyiliği ve güzelliği çoğalarak devam etmiştir. Bu arada evet yanlış okumadınız Elena kızımız iki kardeşinde bir dönem büyük aşkı olma durumunu yaşamıştır.

 

Elena Gilbert – Hande Soral


Araba kazasında ailesini kaybedip küçük kardeşiyle kalan, Mystic Falls’ un masumiyet ve iyilik timsali kızımızın yolu şans eseri vampirlerle kesişir ve ne olursa bundan sonra olur. Vampirlerle sevgili olmak, en yakın kankasının vampire dönüştürülmesi, okul arkadaşının kurt adam çıkması ve bir diğer yakın arkadaşının cadı olması Elena için kaçınılmaz sonu hazırlar ve kendi de sonunda bu doğaüstü dünyada vampir olur. Elena’mız Nina Dobrev’ in gerçek hayatta tutkulu bir ilişki yaşadığı Ian Somerhalder’ dan ayrılması ve Ian’ ın başka biriyle evlenmesi Nina için 7. sezon itibariyle senaryoda uzun bir uykuya dalmasına neden oldu. Bir süredir kendisi uyuyan güzel olarak dizide varlığını sürdürüyor.

 

Bonnie Bennett – Burçin Terzioğlu


Vampir Günlükleri ‘nde uykuya dalmadan önce baş karakterlerimizden biri olan Elena’nın çocukluk arkadaşı olan Bonnie, meğerse öz annesinden aldığı genler sayesinde oldukça güçlü bir cadıymış. Cadıymış diyoruz çünkü kendisi de bunu bir süre sonra farkedecektir. Yaptığı derin araştırmalar sonunda cadı güçlerini kullanmaya başlayan Bonnie, önce evdeki mumları yakmak ile cadılığı öğrenir ve zaman içinde kendini geliştirip harita üstünde kayıp insanları tespit etmekten, ölüleri diriltmeye kadar birçok büyü işine kendini kaptırır. Aşk hayatıyla da dizide adından söz ettiren Bonnie önce Elena’nın kardeşi Jeremy, ardından da vampir Enzo ile tutkulu aşklara yelken açmıştır.

 

Caroline Forbes – Sinem Kobal


Vampir Günlükleri ’nin bir hiç uğruna, bir dönemlerde Elena’nın görsel ikizi Katherine’nın ( ikisini de Nina Dobrev canlandırmıştır) herkes Elena’ya aşık, ben bir kötülük yapayım sevdası yüzünden vampire dönüştürülmüş sarışın, masum, sevgi dolu kızımızdır. Elena ve Bonnie ile ayrılmaz bir dostluğu olan Caroline, Elena’nın uykuya dalmasından sonra maceralarına onsuz devam etmek zorunda kalmıştır. Vampir olunca kurt adam çocuğumuz Tyler ile aşk yaşayan Caroline’ nın kalbi bir ara köken vampirimiz Klaus’a kaydıysada, son sezonlarda kalbinin prensinin Stefan olduğu konusunda karar kılmıştır.

 

Alaric Saltzman – Alican Yücesoy


Okulumuzun araştırmacı tarih profesörü Ric’ in kaderi Mystic Falls’ ta göreve başlamasıyla değişmiştir. Tarih profesörü olmasının da verdiği gizemli tarihe merakı, Mystic Falls’un doğaüstü olaylarına kendisini kaptırmasına neden olmuştur. Biraz da Elena’nın teyzesiyle bir dönem aşk yaşaması, onu vampirler dünyasına katmıştır. Damon ve Stefan ile kanka olan Alaric olaylar zincirine öyle girmiştirki, bir cadı ile evlenip düğün sırasında öldürülen karısının karnındaki ikiz bebeklerinin büyüler ile Caroline’ nın taşıyıcılığında dünyaya gelmesine kadar uzanmıştır. Bu arada bir dönemde Jeremy ile vampir avcılığı yaptığını da unutmayalım.

 

Jeremy Gilbert – İsmail Ege Şaşmaz


Ergen çocuğumuz Jeremy lisedeki masum hayatı, ablasının vampir sevgililerinden dolayı oldukça renklenerek ilerlemiştir. Ama bu mistik ortamda kendisi de boş durmamıştır ve babasından gelen genlerden mütevellit kendisi de bir anda engellenemez bir vampir avcısı olarak ortaya çıkmıştır.

 

Tyler Lockwood – Buğra Gülsoy


Mystic Falls’un kurt çocuğu Tyler. Kasabadaki her aile gibi onun da genlerinde bir mistiklik mevcuttur. Baba tarafından kurt adam olduğunu şans eseri birinin ölümüne neden olduktan sonra tetiklenen lanet yüzünden öğrendi ve kurt adama dönüştü. Okulun kaslı sporcu çocuğu olan Tyler kurt da olduktan sonra farklı bir hayata geçti. Önce ayda bir dönüşmenin sıkıntısıyla uğraşan Tyler, sonra kasabaya gelen köken vampir Klaus’un öncülüğünde hybrid bir hal alarak hem vampir hem kurtadam olup sınırları zorlamıştır. Caroline ile yaşadığı aşk ile de kurtadam ve vampir sentezini oluşturmuşlardır.

 

Matt Donovan – Engin Öztürk


The Vampire Diaries’ in en talihsiz ve sayısız kere öldürülüp vampir kanı içirtilerek diriltilip insan kalması sağlanan yegane karakteri diyebiliriz. O kadar çok ordan oraya savrulup, vampirlerin aralarındaki savaşlarda, sadece arkadaşlarının yanında olmasından dolayı, ortada kalıp öldürülmüştürki, bir süre sonra vampir kanı için diriltilmeyi de reddederek herhangi mistik bir vakada yaralanınca hastanede tedavi olma yolunu seçmiştir. Bir süre sonrada vampirlerin hayatında yarattığı etkiden sıkılıp, kasaba şerifi olup vampirleri uzaklaştırmak için canla başla çalışmıştır. Bu arada kendisi baş kızımız Elena’nın ilk aşkıdır.

Bu da ilginizi çekebilir: Johnny Depp Hollywood Vampires konseri Eylül’de İstanbul’da

Klaus Mikaelson – Kıvanç Tatlıtuğ


Vampirliğin yaratıcısı Mikaelson ailesinin lider ve acımasız, 1000 seneden fazla dünya üzerindeki köken vampir Klaus, vampirlerin yakışıklı olması gerektiğinin kanıtıdır. Aksanlı ingilizcesi, yakışıklılığı ve genelde kötülük için çalıştırdığı zekası ile öne çıkan bir karakterimizdir. Kendisinin de öz babasından gelen genlerindeki kurtadamlığı keşfeden Klaus, Elena’dan aldığı yardım ile Hybrid olmuş ve Tyler ile başlayarak kurtadam vampir yaratarak Hybrid türü ortaya çıkarmıştır. Caroline’ a olan aşkı kendisinin sanatsal kişiliğini ön plana çıkarmasına şiirler yazıp, resimler yapmasını sağladığını da es geçmeyelim. Yakışıklı Klaus’ u Türkiye’de olsa olsa Kıvanç Tatlıtuğ olabilirdi.

 

Elijah Mikaelson – Murat Başoğlu

Vampir Günlükleri ’ndeki köken vampir ailemizin adalet ve dürüstlük peşinde koşan karakteridir. Kardeşi Klaus’un başına açtığı çeşitli işleri, dürüst ve adaletli yollarla halletmeye çalışıp çeşitli dönemlerde Klaus tarafından defalarca öldürülüp diriltilmiştir. Üzerinden çıkarmadığı takım elbiseleri ve saygılı hali ile vampirlik olgusuna yeni bir boyut kazandırmıştır. Fakat bir dönem Klaus’un bebeği doğaran kurt kızımız Hayley’e olan aşkı ile ahlaki çöküş içine girmiştir.

 

Rebekah Mikaelson – Aslı Enver


Mikaelson ailesinin aşk uğruna binlerce yıl yaşamış ferdidir. Tek derdi gerçek aşkı bulmaktır esastan. Bu uğurda iyilik ve kötülük sınırlarını baya bir zorlamıştır. Aşklarından dolayı yarattığı karışıklığı kardeşi Klaus bazen kendisini öldürüp, uyutarak bertaraf etsede, hayata geri döndüğünde ortalık karıştırmaktan geri kalmaz. Ailecek Mystic Falls’a yerleşmeleri de yıllar yıllar önceden büyük aşkı Stefan Salvatore’u bulmasında büyük yardımcı olacaktır.

 

Enzo – Berk Cankat


Vampir Günlükleri ’nde karşımıza, Damon’ ın da bir ara tutsak olarak düştüğü bir yerde yıllarca işkence görüp, üzerinde testler yapılan vampir olarak çıktı. Damon’ın kaçış planlarında çıkan yangında Enzo’yu tek başına bırakarak gitmesi kendisinde büyük bir intikam yeminine neden olmuştur. Vampir olmasından dolayı yangından bir şekilde kurtulan Enzo’nun da yolu, her doğaüstü canlı gibi, Mystic Falls’ a düşer ve Damon’ a önce düşman sonrada Mystic Falls’un vampirlerine arkadaş olur. Enzo’nun da aksanlı ingilizcesi ve her vampir gibi yakışıklı mizacı kendisinin ayıran özelliğidir. Sezonlar ilerledikçe sadece intikam ateşiyle yanıp tutuşan bir vampir değil, oldukça romantik ve sanatsal bir vampir olduğunu, cadı kızımız Bonnie ile yaşadığı tutkulu aşk ile öğreniyoruz.

 

Hayley Marshall-Kenner
Vampir Günlükleri Türk Dizisi Olsaydı
Vampir Günlükleri ‘nde kurtadamlar olurda kurt kızlar olmaz mı? Tabiiki kurt aileleri sadece adamlardan oluşmuyor, kurt kadınlar da oldukça yaygınmış. Tyler gibi ailesinden aldığı genleri şans eseri öğrenen Hayley de hayatını ayda bir dönüşen kurt kadın olarak sürdürmektedir. İlk zamanlar çok sevilmeyen, biraz uyuz bir karakter olarak diziye girsede, zamanla önemli bir karakter halini alır. İlk aşkı ister istemez kurtadam Tyler olsada, o da vampirlere kayacaktır. Hatta yarı kurt adam, yarı vampir olan Hybrid Klaus’ tan hamile kalarak olaylara farklı bakış açıları katacaktır.

Vampir Günlükleri karakterlerimizi nasıl buldunuz? Sizin eklemek istedikleriniz varsa yorumlara bekliyoruz 🙂

Continue Reading
Advertisement
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Dizi Haberleri

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Advertisement
To Top