Connect with us

Wireprime: Teknoloji, Dizi, Film ve Etkinlik Haberleri

Tenet’in Gişede Elde Ettiği Hasılat Belli Oldu

tenet

Film Haberleri

Tenet’in Gişede Elde Ettiği Hasılat Belli Oldu

Tenet’in Gişede Elde Ettiği Hasılat Belli Oldu

Christopher Nolan’ın son filmi Tenet, geçtiğimiz ayın sonlarında ülkemiz de dahil olmak üzere birçok bölgede vizyona girmişti. Son olarak 3 Eylül …

Christopher Nolan’ın son filmi Tenet, geçtiğimiz ayın sonlarında ülkemiz de dahil olmak üzere birçok bölgede vizyona girmişti. Son olarak 3 Eylül tarihinde ABD’de gösterime giren filmin ilk hafta sonunda elde ettiği gişesi açıklandı.

Box Office verilerine göre Nolan imzalı film, ilk haftasında ABD’de 20,2 milyon dolarlık gelir elde edebildi. Bu gelirle birlikte Tenet, 2006 yılında vizyona giren The Prestige’den bu yana en düşük açılış yapan Christopher Nolan filmi oldu. Ancak bu noktada dünyanın küresel bir salgınla mücadele ettiğini ve sinemaya gitmenin gerçekten güvenli olup olmadığı konusunda büyük tartışmaların olduğunu unutmamak gerekiyor.

Tenet’in dünya çapındaki bilet satışlarından elde ettiği gelir 150 milyon dolara yaklaştı

tenet gişe geliri

ABD ve Kanada’da ilk haftasında bilet satışlarından 20,2 milyon dolar gelir elde etmeyi başaran Tenet’in dünya çapındaki toplam gişesi de 150 milyon dolara yaklaştı. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ile Asya-Pasifik bölgesinde 26 Ağustos’ta vizyona giren yapım, ikinci haftasına yaklaştığı küresel pazarda bilet satışlarından 126 milyon dolarlık gelir elde etti. Küresel pazardan gelen gelirin da eklenmesiyle birlikte Tenet’in dünya çapındaki bilet satışlarından elde ettiği gelir 146,2 milyon dolara ulaştı.

The Batman filminin yıldızı koronavirüse yakalandı!

Nolan imzalı filmin gişe gelirlerinin küresel pazardaki dağılımına baktığımızda ilk sırada 30 milyon dolar ile Çin geliyor. Çin’in ardından 20,2 milyon dolar ile ABD/Fransa, 13,1 milyon dolar ile Birleşik Krallık, 10,7 milyon dolar ile Fransa ve 8,7 milyon dolar ile Almanya geliyor. Box Office TR verilerine göreyse film, ülkemizde 1,7 milyon liralık gişe hasılatı elde etti.

200-225 milyon dolarlık bir bütçe ile çekildiği tahmin edilen Tenet’in gişede başarılı sayılabilmesi için en azından 450 milyon dolarlık hasılat elde etmesi gerekiyor. Filmin gelirlerinin bu sayılara ulaşıp ulaşmayacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Film Haberleri

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Advertisement
To Top