Connect with us

Wireprime: Teknoloji, Dizi, Film ve Etkinlik Haberleri

Rosario Dawson Ahsoka Tano olarak Mandalorian 2. sezonunda

Rosario Dawson Ashoka Tano ROLÜ

Animasyon

Rosario Dawson Ahsoka Tano olarak Mandalorian 2. sezonunda

Rosario Dawson, Star Wars hayranlarının favori karakteri Ashoka Tano olarak Mandalorian’ın 2. sezonuna geliyor.

Disney’in popüler Star Wars animasyon serileri Star Wars: Clone Wars ve Star Wars: Rebels’de yer alarak oldukça popüler olan Ashoka Tano, Disney Plus’ın sevilen dizisi The Mandalorian’ın 2. sezonunda Rosario Dawson tarafından canlandırılacak . Rosario Dawson Ahsoka Tano’yu canlandırma fikrinin ilgisini çektiğini üç yıl önce Twitter’dan bir hayranının sorusu üzerine söylemişti

Rosario Dawson Ashoka Tano

Ashoka Tano (animasyonlarda Ashley Eckstein tarafından seslendirilmişti) kısa süre önce de Disney Plus’ta The Clone Wars 7 sezonu ile hikayeye geri döndü.  Karakter, Star Wars evrenine 2008 yılında, Star Wars: The Clone Wars animasyon serisinde Anakin Skywalker’ın Jedi çırağı (Padawan) olarak ortaya çıkmıştı. Karakter hayranları tarafından çok popüler olmasına rağmen, franchise’ın şimdiye kadar çekilen film ve serilerinde canlı olarak hiç görülmemişti.

Bu da ilginizi çekebilir: Pacific Rim anime serisi Netflix tarafından duyuruldu

Karakterin yaratıcısı Dave FiloniThe Mandalorian’ın ilk sezonunda serinin iki bölümünü yönetmişti. Kendisinin, ikinci sezonda da yönetmenlik koltuğunda oturacağını mart ayının başındaki haberlerden öğrenmiştik. Filoni, Ahsoka karakterini tasarlandığı sırada bizzat George Lucas’ın kendisiyle beraber çalışmıştı.

Mandalorian 2.sezonu için tam tarih belli olmasa da bu sene sonunda dizinin yayınlanması bekleniyor. Rosario Dawson Ahsoka Tano rolünü canlandırması konusunda Disney tarafından henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Ahsoka Tano Kimdir?

Ahsoka Tano, gezegeni Shili‘de Jedi ustası Plo Koon tarafından keşfedildi. Jedi eğitimi için Coruscant‘e getirilen Tano, Usta Yoda tarafından yetiştirilmek üzere Jedi Şövalye Anakin Skywalker‘a teslim edildi. Ahsoka Tano, Yıldız Savaşları evreninde yer alan kurgusal bir karakterdir. Karakter, Star Wars: Klon Savaşları bölümlerinde yer almaktadır. Çok genç yaşta padawan olmuştur. Takma adı Snips’tir. Zeki ve güçlü bir padawandır.  Anakin Skywalker’ın Padawan’ı olan Tano, biri sarı diğeri yeşil renkte olmak üzere iki adet ışın kılıcı kullanır.

Kendisi, iç savaşın Cumhuriyet’i paramparça ettiği yıllarda yaşadı. Jedi Düzeni’ni terk eden ve Cumhuriyet’in küllerinden İmparatorluk’un doğuşunu izleyen Ahsoka, daha sonrasında gerçek kaderini bulmayı başardı.

Bakalım sevilen dizinin ikinci sezonunda Rosario Dawson Ahsoka Tano karakteri olarak nasıl bir performans  gösterecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Animasyon

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Advertisement
To Top