Connect with us

PlayStation 5 teknik özellikleri açıklandı | PS5 ne zaman çıkacak

playstation 5 özellikleri

Playstation

PlayStation 5 teknik özellikleri açıklandı | PS5 ne zaman çıkacak

Japon teknoloji devi Sony, dünya çapında milyonlarca sattığı PlayStation oyun konsolu serisinin 5.sine ilişkin özellikleri açıkladı.

Yeni nesil konsol SSD depolama ve geriye dönük olarak PlayStation 4 oyunlarını da çalıştırabilecek. SSD depolaması, sisteme yeni nesil oyunlar için artan ve geliştirilmiş grafik ve depolama gereksinimlerini karşılayacak gücü verecek. Ayrıca SSD sürücüsü oyunların yüklenme süresini önemli ölçüde hızlandıracak.

Wired’ın haberine göre, Sony’nin sistem mimarı Mark Cerny, yeni nesil konsola yerleştirilecek SSD sürücünün şu anda PC’lerde kullanılan SSD’lerden biraz daha gelişmiş ve hızlı olacağını söyledi.

Playstation 5 8K Çözünürlük Destekleyecek

Konsol, yeni nesil 3D ses teknolojisine sahip olacak. Yeni AMD yongası ile Sony hem televizyon hoparlörlerinde hem de kulaklıklarda daha etkileyici bir oyun deneyimi sunacak. PlayStation 5, üçüncü nesil 7nm Zen 2 mikro mimarili AMD Ryzen 8 çekirdekli işlemcilerden güç alacak. Yeni nesil konsolun grafik işlemcisi de Radeon’un Navi ailesinin bir varyantı olan Işın izleme desteği sunacak.

Kesin bir tarih açıklanmamakla birlikte PS5 konsolunun 2020 yılında piyasaya çıkması bekleniyor. Bunlarla birlikte yeni konsola ait tanıtım tarihi ve fiyat bilgisi henüz paylaşılmadı.

Playstation 5 ile ilgili daha fazla bilgi için bizi takipte kalın.

Founder of Wireprime

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Playstation

To Top