Connect with us

Wireprime: Teknoloji, Dizi, Film ve Etkinlik Haberleri

Pacific Rim anime serisi Netflix tarafından duyuruldu

pacific rim anime geliyor

Animasyon

Pacific Rim anime serisi Netflix tarafından duyuruldu

Pacific Rim anime serisi, 2020 yılında Netflix’te iki sezon olarak yayınlanacak.

Legendary Entertainment’ın açıklamalarına göre Anime sektörüne ciddi yatırımlar yapan Netflix, ilk filmden öncesini anlatan Pacific Rim evreninde geçen animasyon dizisi üzerinde çalışıyor.

Facific Rim anime serisinde kayıp ebeveynlerini bulmak için terk edilmiş bir Jaeger’e pilotluk yapan iki kardeşin maceraları anlatılacak. Serinin yapımcıları anime filmlerin yapım şirketi Legendary Entertainment ve Japon anime stüdyosu Polygon Pictures olacak ve Wolverine and the X-Men ve X-Men: Evolution’ın senaristlerinden Craig Kyle ve Greg Johnson, dizinin yaratıcıları olarak karşımıza çıkacaklar.

Bu da ilginizi çekebilir: Peter Cullen, Optimus Prime’ın karizmatik sesi

pacific rim anime

İlk filmin başarısı ikinci filmde elde edilememişti.

Bildiğiniz gibi Pacific Rim filminin ilki 2013 yılında Guillermo del Toro’nun yönetmenliğinde vizyona girmişti. İlk filmin başarısından sonra 2018 yılında Steven S. DeKnight yönetmenliğinde Pacific Rim: Uprising isimli ikinci film daha vizyona girmişti. Özellikle ikinci filmin gişe başarısızlığı devam filmlerinin gelmesini şimdilik geciktirmişti.

Bakalım Pacific Rim anime serinin çıkması ile birlikte yeni devam filmleri için bir kapı açılacak mı? Siz ne düşünüyorsunuz Pacific Rim anime serisini merakla bekliyor musunuz?

Pasifik Savaşı İlk Film Hakkında

Pasifik Savaşı, Travis Beacham’ın senaryosunu yazdığı, başrollerinde Charlie Hunnam, Idris Elba, Rinko Kikuchi, Charlie Day, Robert Kazinsky, Max Martini ve Ron Perlman’ın oynadığı, Guillermo del Toro’nun yönetmenliğini yaptığı 2013 ABD yapımı, bilimkurgu canavar filmidir. 2020’lerde başka bir boyuttan gelen ve Büyük Okyanus’ta ortaya çıkan Kaiju adı verilen devasa canavarların dünyayı yok etmeye çalışması anlatılmaktadır. Bu canavarlar ile mücadele etmek için dünya ülkelerinin birleşmesiyle Jaegers adı verilen devasa robotlar üretilmektedir. Bu robotlar birbirlerinin beyinlerine bağlı iki pilot tarafından yönetilmektedir.

Legendary Pictures tarafından üretilen filmin dağıtımını Warner Bros. üstlenmiştir. Filmin 3D ve IMAX 3D sürümleri de dahil olmak üzere ABD’de 12 Temmuz 2013 tarihinde yayınlanmıştır. Piyasaya sürüldüğünde genellikle olumlu eleştiriler alan filmin görsel efekt ve aksiyon sahneleri övgü kazanmıştır. Film, ABD’de ortalama bir gişe hasılatı yaparken, dünyanın geriye kalan ülkelerinde 407.000.000 $ kazanarak oldukça başarılı oldu.

Continue Reading
Advertisement
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Animasyon

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Advertisement
To Top