Connect with us

MySQL üzerinden WordPress admin şifresi değiştirme | Detaylı Anlatım

mysql uzerinden wordpress admin

Teknoloji

MySQL üzerinden WordPress admin şifresi değiştirme | Detaylı Anlatım

WordPress sitenizin admin şifresini unuttuğunuzda ya da kötü niyetli biri şifrenizi değiştirdiğinde MySQL veritabanınız üzerinden wordpress admin şifresi değiştirme işlemini aşağıda anlattığım yöntemle yapabilirsiniz.

Sitenizin PhpMyAdmin sayfasına, Cpanel ya da PleskPanel’den ulaşabiliyorsanız, wordpress admin şifresini değiştirme şansınız var.

WordPress Admin Şifresi Değiştirme

Öncelikle hosting sağlayacınızın size verdigi giriş panelinden veya domainadiniz.com:2082 yazarak cpanel’den phpmyadmin kontrollerine giriş yapmanız gerekiyor. Buradan şifresini değiştireceğiniz wordpress sitenizin kullandığı veri tabanını bulup seçiyorsunuz.

Seçtiğiniz veri tabanı içerisinde wp_users tablosunu bulun, orada admin kullanıcısını bulup ( ya da sizin belirlediğiniz kullanıcı adı herneyse) düzenle butonuna tıklayın. Seçiminizle birlikte ekranın sağ kısmında bir tablo açılacaktır ve orada user_pass yazan yeri seçin.  Bu tablo içerisinde giriş şifreniz MD5 formatında tutulur. Bu nedenle yeni şifrenizi de MD5 formatına çevirip girmeniz gerekiyor.

GÖZ ATIN:  En iyi sosyal imleme siteleri nelerdir?

Belirlemek isteğiniz şifreyi bu adresten md5 formatına çevirebilirsiniz. Oluşturduğunuz şifreyi user_pass tablosu içerisine eski şifrenin yerine yapıştırın ve go (git) ‘e tıklayın

Artık oluşturduğunuz yeni şifre ile wordpress yönetim panelinize giriş yapabilirsiniz.

Sitenizde kullanabileceğiniz en iyi WordPress eklentileri nelerdir?

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Teknoloji

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Haber Bültenimize Kayıt Olun

Advertisement
To Top