Connect with us

Wireprime: Teknoloji, Dizi, Film ve Etkinlik Haberleri

Huawei Mate X2 Özellikleri ve Tahmini Satış Fiyatı

Huawei Mate X2 özellikleri

Huawei

Huawei Mate X2 Özellikleri ve Tahmini Satış Fiyatı

Huawei Mate X2 Özellikleri ve Tahmini Satış Fiyatı

Katlanabilir telefonlar nedir, ne değildir, alınır mı derken; her geçen yıl artık yeni modeller görüyoruz. Huawei, Mate X ve Mate XS modellerinin …

Katlanabilir telefonlar nedir, ne değildir, alınır mı derken; her geçen yıl artık yeni modeller görüyoruz. Huawei, Mate X ve Mate XS modellerinin fiyatıyla epey tartışma yaratsa da katlanabilir telefon teknolojisinin öncülerinden olduğunu göstermişti. Şimdi gelişmiş modeli Huawei Mate X2 ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Peki Huawei Mate X2 nasıl bir cihaz olacak?

Huawei Mate X2, ilk bakışta standart bir katlanabilir telefona benziyor ancak önceki modeller ile arasında bir karşılaştırma yapıldığı zaman öne çıkacak pek çok yeniliği olduğunu da söylemek gerekiyor. Sizin için katlanabilir telefon dünyasını daha da zenginleştirecek Huawei Mate X2 modelinin tasarımını, tahmin edilen satış fiyatını ve olası çıkış tarihini anlattık.

Huawei Mate X2 özellikleri

Huawei Mate X2, Mate X ve Mate XS modellerinden farklı olarak dışarı doğru değil, içe doğru katlanarak kullanılacak. Bu açıdan Mate X2 modelinin Samsung tarafından üretilen katlanabilir telefonlara benzeyeceğini söyleyebiliriz.

Zaten Huawei Mate X ve Mate XS modellerinin ekranlarının dışa katlanır olması herkes tarafından garip bulunmuştu. Bu durumun maliyet konusunda nasıl bir etki yaratacağı bilinmese de dışarı doğrudan katlanan bir panel yerine tek ekrana sığdırılan ve kolay kullanım sunan bu tasarımın beğenileceği düşünülüyor.

Geniş ekranı rakibinden satın alacak:

Şu an için katlanabilir telefon üreten çok fazla firma bulunmuyor. En önemli üreticiler Samsung ve Huawei. Huawei, Mate X2 modelinde kullanılacak olan ekranı bu konudaki en büyük rakibi Samsung’tan satın alacak. Böylece Huawei Mate X2, Samsung ekrana sahip ama Samsung marka olmayan ilk katlanabilir telefon olacak.

Elbette, alınan ekran tam olarak diğer Samsung katlanabilir telefonlarda kullanılan ekran ile aynı olmayacak. Huawei Mate X2 ekranının ultra ince cam olmayacağı, plastik olacağı söyleniyor. Plastik ekranın satış fiyatının da daha uygun olmasını sağlayacağı düşünülüyor.

Huawei Watch GT 2 özellikleri nedir? Fiyatı ne kadar?

Huawei Mate X2 ekranı 8.03 inç boyuta sahip olacak, katlandığı zaman ise 4.5 inç bir boyuta sahip olacağı düşünülüyor. Bu, Mate X ve Mate XS modelleri ile benzer bir ekran boyutu. Büyük ihtimalle üretilen tüm katlanabilir telefon modelleri 8 ile 9 inç arasında bir ekran boyutuna sahip olacaklar.

Huawei Mate X2 özellikleri arasında kirin yonga seti ile gelmesi de var.

Huawei mate x 2

Huawei, Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan kısıtlamalar nedeniyle kirin yonga seti üretimini durduracağını açıklamış ve bu durum Mate 40 serisinden sonra başka modellerde kirin yonga setinin kullanılmayacağını düşündürmüştü. Ancak Mate X2 modelinde kirin yonga setinin olacağı düşünülüyor.

Standart Huawei Mate X2 modelinde 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı olacak. Ancak 12 GB RAM 256 GB dahili depolama alanı ve 16 GB RAM 512 GB dahili depolama alanı bulunan versiyonların da satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Hiçbir versiyonda genişletilebilir depolama desteği olmayacak.

Huawei Mate X2 modeli 6000 mAh kapasiteye sahip, güçlü bir batarya ile birlikte geliyor. 65 W hızlı şarj teknolojisini de destekleyen bataryanın oldukça işe yarar olacağı düşünülüyor. Pek çok katlanabilir telefonda olduğu gibi 5G ağ desteği ile gelecek olan Mate X2, Android ve EMUI son sürümlerini taşıyacak.

Dizüstü bilgisayar moduna sahip olan cihazın kutusundan kolay kullanım için bir de Huawei Pen çıkacak. 120 MHz yenileme hızına da sahip olacağı bilinen Mate X2 yalnızca bir telefondan çok daha fazlasını sunacak gibi görünüyor.

Üst düzey kameralar

Artık bir akıllı telefonda birden çok kamera görmeye alıştık. Özellikle Huawei Mate X2 gibi büyük bir cihazda birden fazla kamera olmazsa olmazdı. Mate X2 arkasında dört, önünde ise iki güçlü kamera taşıyor.

Arkadaki kameralardan biri 40 megapiksel geniş açılı, biri 40 megapiksel normal kamera, biri 3x optik zoom desteğine sahip 12 megapiksel kamera, biri ise 5 megapiksel derinlik sensörüne sahip. Ön kameraların ise 16 ve 32 megapiksel olarak farklı derinlikler sunması bekleniyor.

Huawei Mate X2 çıkış tarihi ve fiyatı:

Huawei, önceki katlanabilir telefon modellerini geçtiğimiz Şubat ayında kullanıcılara sunmuştu. Mate X2 modelinin de 2021 yılının ilk aylarında tanıtılacağı düşünülüyor. Tüm dünyada yaygın satışın başlaması ise 2021 yılının ortalarında mümkün olacaktır.

Şu an için Huawei Mate X2 için belirlenmiş net bir satış rakamı yok. Ancak Huawei’in son katlanabilir telefonu Mate XS modelinin ortalama 30 Bin TL satış rakamına sahip olduğu düşünüldüğü zaman Huawei Mate X2 satış fiyatının da bu bant aralığında olacağı düşünülüyor.

Huawei’in katlanabilir telefon dünyasında yerini sağlamlaştırmayı hedeflediği yeni modeli Mate X2 ile ilgili bilinen tüm detayları, tasarımını, teknik özelliklerini, tahmini satış fiyatını ve olası çıkış tarihini sizin için anlattık. Huawei Mate X2 ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Huawei

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Advertisement
To Top