Connect with us

Wireprime: Teknoloji, Dizi, Film ve Etkinlik Haberleri

İspanya Mayıs ayı içerisinde kademeli olarak canlı müzik etkinliklerine izin verebilir.

İspanya koronavirüs

Etkinlik Haberleri

İspanya Mayıs ayı içerisinde kademeli olarak canlı müzik etkinliklerine izin verebilir.

İspanya hükümeti Koronavirüs çıkış planı kapsamında kültürel etkinliklerine Mayıs ayı içinde yeniden başlayabilir. Ancak kapasite ve diğer kısıtlamalar organizatörlere sıkıntı yaratacak gibi gözüküyor.

İspanya Başbakanı Pedro Sánchez‘in 28 Nisan’da ortaya koyduğu Pandemi sonrası planında, ülkenin 11 Mayıs’a kadar sürecek olan hazırlık safhasından başlayarak dört aşamada kültürel olarak yeniden açılması hedeflenecek.

Bu da ilginizi çekebilir: Türkiye Koronavirüs Haritası | Corona Virüs Haritası Canlı Görüntüle

Her aşama arası en az iki haftalık bir süreye sahip olacak. İspanya her ilindeki durumu, planın bir sonraki safhasında uygulanmadan önce yeniden değerlendirilecek ve ülkenin farklı bölgeleri muhtemelen farklı oranlarda katılım gösterecek.

İspanya Koronavirüs sonrası sosyal hayata dönüşe Mayıs ayında başlıyor.

Birinci safhada – 11 Mayıs’tan itibaren – “kültürel etkinlikler”in devam etmesine izin verilecek, genellikle 90 veya daha fazla kapasiteli kapalı mekanlar için maksimum 30 kişi kapasiteli ve açık hava etkinlikleri için 200 kişilik toplaşmalara izin verilecek. Tüm açık hava etkinliklerinde, sosyal mesafe kuralları uygulanacak.
25 Mayıs’ta başlayacak olan ikinci safhada, kapalı mekan konserleri maksimum 50 kişilik kapasiteyle normal kapasitelerinin üçte birinde yeniden açılacak. Açık hava etkinlikleri 400 kişiye kadar için izin verilecek. İkinci safhada sinema ve tiyatroların üçte bir kapasiteyle yeniden açılması da öngörülecek.
8 Haziran’dan itibaren başlayacak olan planın “ileri” safhasında, gece kulüplerinin ve barların her zamanki kapasitenin üçte birinde yeniden açılması bekleniyor. Kapalı etkinlikler 80 kapasite sınırına sahip olacak ve hala normal kapasitenin %33’ü seviyesinde çalışacak ve 800 kişiye kadar açık hava etkinliklerine izin verilecek.

Kaynak

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Etkinlik Haberleri

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Advertisement
To Top