Connect with us

Wireprime: Teknoloji, Dizi, Film ve Etkinlik Haberleri

Fantastik Yaratık Filmleri Listesi | IMDb Puanlı ve Fragmanlı

fantastik yaratık filmleri

Film Haberleri

Fantastik Yaratık Filmleri Listesi | IMDb Puanlı ve Fragmanlı

Fantastik Yaratık Filmleri Listesi | IMDb Puanlı ve Fragmanlı

Sinema tarihinde efsane hale gelmiş pek çok yaratık mevcut. Bu yaratıklar karşımıza çok çeşitli formlarda çıkabiliyor. Bazen uzaylılar, bazen …

Canavar ve fantastik yaratık filmleri şüphesiz en sevilen  korku filmleri arasında yer alır. Gerilim, bilim kurgu ve fantastik türleri arasında anılan yaratık filmleri sevenlerinin hayal gücünün sınırlarını zorlar. Bu nedenle fantastik yaratık filmleri sevenler için son yıllarda çıkan ve gözden kaçırmış olabileceğiniz bazı filmleri IMDB puanları ve fragmanlarıyla birlikte sizler için derledik:

Fantastik Yaratık Filmleri Listesi

1. Aterrados (2017)

IMDb: 6.5 puan

Sakin şehirlerden olan Buenos Aires, çok yakında sıra dışı olaylar ile karanlığa gömülecektir. İlk önce şehrin arka sokaklarından birinde yaşanan doğa üstü olaylar sonrasında tüm mahallelere sıçramaya başlar. Yetkililer anlam yükleyemedikleri bu olayları araştırması için uzmanları görevlendirir. Bölgeye gelen araştırmacılar derinleri araştırmaya başlayınca işin içinde doğaüstü güçlerin olduğu anlaşılır.

2. The Silence (2019)

IMDb: 5.3 puan / Netflix

İnsanları seslerle avlayan korkunç yaratıkların saldırısı altındaki Dünya’da, işitme yetisini kaybetmiş 16 yaşındaki Ally Andrews ailesi ile hayatta kalmaya çalışmaktadır. Ancak şeytani bir tarikat, Ally’nin gelişmiş diğer duyularından yararlanmak istemektedir.

3. The Maus (2017)

IMDb: 4,8 puan

Alex ve Selma, Bosna Hersek’te tatile çıkan meraklı bir çifttir. Seyahat esnasında arabaları bozulunca yakında bulunan bir kasabaya sığınırlar. Selma, tuhaf bir gücün kendilerini takip ettiğinden emindir. Alex ise bu durumdan etkilenmemek için elinden geleni yapsa da o da olaylardan dolayı şüphelenmektedir. Selma’nın iyi şans için taktığı kolye, bu tuhaf gücün ilgisini çekmektedir! Bosna ormanları bu çifte mezar mı olacak?

4. The Taking of Deborah Logan (2014)

IMDb: 6,0 puan

Deborah Logann hakkında medikal bir belgesel gibi başlayan film, Logan’ın Alzheimer hastalığına yakalanış evrelerini ve kızının bu hastalık süreci ile mücadele etmesini anlatıyorken, bu hastalıktan mustarip birinin yaşadığı ve yaşattığı gerilimleri korku janrıyla harmanlıyor.

5. Possum (2018)

IMDb: 5,6 puan

Çocukluk evine döndükten sonra, bir kuklacı, kötü üvey babasıyla ve tüm hayatı boyunca ona adeta işkence eden sırlarla yüzleşmek zorunda kalır.

Asla aynı ortamda bulunmak istemeyeceğiniz korkunç yaratık fimleri

6. The Void (2016)

IMDb: 5,8 puan

Şerif yardımcısı Carter, ıssız bir yolda kan içinde kalan bir adam bulur. Carter, yaralı adamı personel ile birlikte yerel bir hastaneye götürür. Kısa süre sonra hastanenin etrafı tarikat üyesi gibi gözüken kişiler tarafından sarılır. Hastalar ve hastane personeli yaşanan olay karşısında dehşete düşer. Hayatta kalanları korumaya çalışan şerif, onları hastanenin dibinde bulduğu yere götürür. Carter burada büyük bir kötülük geçiti keşfeder.

7. Sputnik (2020)

IMDb: 6,0 puan

Soğuk Savaş’ın zirvesinde bir Sovyet uzay aracında meydana gelen gizemli olaydan sadece bir kişi sağ kurtulur. Hayattan kalmayı başaran adamın psikolojik durumunun test edilmesi için bir psikolog görevlendirilir. Adam ile tanışan psikolog, onunla zaman geçirdikçe tehlikeli bir varlığın onunla birlikte Dünya’ya gelmiş olabileceğinden şüphelenmeye başlar.

8. The Wretched (2019)

IMDb: 5,8 puan

Asi bir genç olan Ben, ebeveynlerinin ayrılmasının ardından yaz için babasının yanına yaşamaya gider. Burada Ben, disiplin kazanması için marinada çalışmaya gönderilir. Tatil kasabasındaki yaşamına alışmaya çalışan Ben’in hayatı, yandaki eve taşınan aile ile ilgili korkunç bir keşif yapması ile alt üst olur. Ailenin, ormandaki kötü bir ruhun etkisi altına girdiğinden şüphelenen Ben, yaşanan terörün önüne geçmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

9. Beyond Skyline (2017)

IMDb: 5,3 puan

Mark Corley (Frank Grillo) Los Angeles’ta görevli bir polistir. Fazla görüşmediği oğlu Trent (Jonny Weston) hapse düşünce onu ziyarete gider. Ancak bu sırada bulunduğu şehir uzaylı istilasına uğrar ve oğluyla birlikte burada yaşayanların çok büyük kısmı uzay gemisine çekilir. Mark ve yanında kalan bir avuç insan, bir an önce gidenleri kurtarmaya, bunu yaparken de diğerleriyle aynı akıbete uğramamaya çalışacaktır.

10. Boar (2017)

IMDb: 5,2 puan

Boar, devasa boyuttaki yabani domuzların saldırısına uğrayan bir grup insanın hikayesini konu ediyor. Bob ve ailesi, akrabalarını ziyaret etmek için yola koyulur. Uzun süren yolculuğun ardından mola vermeye karar veren aile, rahatça dinlenebilecekleri bir yer arar. Avustralya’nın kırsal bir bölgesinde bulunan aile, burada devasa boyutlardaki yabani domuzların saldırısına uğrar. Kana susamış olan domuzlardan kurtulmaya çalışan aile, bunun için zorlu bir mücadeleye girişir.

11. Spring (2015)

IMDb: 6,7 puan

Evan’ın hayatı annesinin trajik ölümü ile altüst olur. Kendisini bir türlü toparlayamayan Evan, hayatına yeni bir yön verebilmek için İtalya’ya gitmeye karar verir. Evan, burada büyüleyici bir kadın olan Louise ile tanışır. Louise’e aşık olan Evan, kendisini yoğun bir ilişkinin içinde bulur. Başlarda her şey yolunda gider ancak bir süre sonra Evan, aşık olduğu kadının korkunç sırları olduğunu fark eder. Bu sırlar genç adamın hayatı için büyük tehlike oluşturacaktır.

12. Stephanie (2017)

IMDb: 5,8 puan

Evde tek başına olan bir kız çocuğu, evini takip eden kötü niyetli bir güçten saklanmak zorundadır. Bu esnada dünyada ise büyük bir kriz yaşanmaktadır.

Bu da ilginizi çekebilir: En iyi Netflix Belgeselleri | En Popüler 10 Netflix Belgeseli

13. The Monster (2016)

IMDb: 5,4 puan

Bir anne ile küçük kızı ıssız bir yolda mahsur kalırlar. Yolun iki tarafı da sonsuz gibi görünmektedir ve yürüyerek uzaklaşmanın imkanı yoktur. Bir arabanın geçmesini bekleyen ikili gece bastırınca iyice çaresiz bir hale gelir. Ancak tek sıkıntıları bu olmayacaktır. Bu ıssız yolu gözleyen korkutucu bir canavar vardır. Anne ve küçük kızı canavara karşı bir yaşam mücadelesi vermek zorunda kalacaktır…

14. Don’t Be Afraid of the Dark (2010)

IMDb: 5,6 puan

Babası Alex ve sevgilisi Kim ile birlikte yaşamaya başlayan Sally’yi, yeni taşındıkları büyük evde, hiç de hoş olmayan sürprizler beklemektedir. Zira binanın bodrum katında neredeyse yüzyıldır kitli kalmış olan yaratıklar, evin yeni sahiplerinden dolayı harekete geçmişlerdir. Sally geceleri duyduğu sesler sonrası evin bir önceki sahiplerinin neden gizlice ortadan kaybolduğunu öğrenir ve ailesini uyarmaya çalışır. Fakat babası canavarların hayal ürünü olduğunu söyleyerek küçük kıza inanmamakta direnir…

15. Sweetheart (2019)

IMDb: 5,8 puan /

Yaşanan bir kaza sonucunda tropikal bir adaya çıkan Jenn, oldukça zor durumdadır. Etraftan bulduğu yiyecek-içeceklerle ve kazadan kalan eşyalarla hayatta tutunmaya çalışan Jenn, adayı araştırarak hayatta kalmak için tutunmaktadır. Gündüzleri her şeyin normal olduğu bu ada da, gece olunca gizemli bir gücün ortaya çıkmasıyla her şey korkunç bir hal almaktadır. Jenn’in bu gizemli güç ile savaşmaktan başka çaresi yoktur.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Film Haberleri

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Advertisement
To Top