Connect with us

Wireprime: Teknoloji, Dizi, Film ve Etkinlik Haberleri

En iyi Netflix Korku Filmleri Listesi 2019

en iyi Netflix korku filmleri 2019

Film Haberleri

En iyi Netflix Korku Filmleri Listesi 2019

En iyi Netflix Korku Filmleri Listesi 2019

En iyi Netflix korku filmleri neler merak mı ediyorsunuz? Netflix hesabınızdaki binlerce film arasında aradığınızı bulmak sizin için oldukça zahmetli olabilir. Neyse ki, sizin adınıza Netflix’deki en iyi korku ve gerilim filmlerini burada listeledik. Korku ve gerilim filmi sevenler için Netflix Türkiye’de bulunan en iyi korku filmleri listemiz  2019 yılı tavsiyelerimiz burada.

Son yılların en iyi Netflix korku filmleri listesini sizin için derledik. Korku ve gerilim türü sevenler için hemen izlemelik Korku filmi önerisi arayanlar için, en iyi Netflix korku filmleri güncel liste.

en iyi Netflix korku filmleri listesi 2019;

1- Poltergeist — Kötü Ruh (2015)

1980’li yılların unutulmaz korku filmi serisi Poltergeist’in 2015 yeniden çevrimi, klasik hikayeyi yapımcı Sam Raimi’nin yeni bir yorumuyla izleyicilere sunacak. Kötü ruhların işgal ettiği bir evde mahsur kalan ve küçük kızları bu ruhlar tarafından esir alınan bir ailenin üyeleri, kızlarını kurtarabilmek için bir araya gelip mücadele etmek zorunda kalacaktır.

POLTERGEIST- KÖTÜ RUH İmdb : 7.4

2- The Lazarus Efect – Lazarus Etkisi (2015)

Bir tıp öğrencisi grubu, ölüleri diriltecek bir yol keşfetmişlerdir. Bunu çeşitli hayvanlar üzerinde başarıyla uygularlar. Ekibin üyelerinden Zoe (Olivia Wilde) bir kaza sonucu öldüğünde, arkadaşları aynı işlemi onun üzerinde de denerler. Zoe hayata geri döner, ancak geri dönen, tanıdıkları arkadaşları değildir.

en iyi netflix korku filmleri

3- Train To Busan- Zombi Expresi (2016)

Yıkıcı ve durdurulamayan bir virüs Güney Kore’yi vurur. Virüs, bulaştığı insanları zombiye dönüştürmektedir. O esnada Sok-woo ve kızı Soo-ahn, Seul’den Busan’a giden hızlı bir trene binerler. Trenin yolcuları hayatta kalma mücadelesi verir.

TRAIN TO BUSAN– Zombi Expresi : 7.6

en iyi Netflix korku filmleri 2019

4- It — O (2017)

Stephen King’in romanından tekrar beyaz perdeye uyarlanan film, Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğu ele alıyor. Dışlanan bu arkadaş grubu bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla, bir yandan da ergenlikle uğraşırken, başlarına bir de bir palyaço kılığında dehşet saçan Pennywise bela oluyor.

5- Apostle — Havari (2018)

Gerilim türündeki filmde, bir adamın bir tarikat tarafından kaçırılan kız kardeşini kurtarmaya çalışmasına odaklanılıyor

APOSTLE — HAVARİ İmdb : 6.3

6- The Conjuring 2 — Korku Seansı 2 (2016)

Netflix’in en iyi korku filmi olabilecek kadar başarılı olan film The Conjuring. James Wan, Saw ve Insidious gibi filmler ile yetenekli bir korku yönetmeni olarak ün kazandı. Ancak 2013’ün The Conjuring’i kendisini modern bir korku filmi ustası olarak ön plana çıktığı bir film oldu. 1971 yılında çekilen film, Ed (Patrick Wilson) ve evli bir paranormal araştırmacı çifti olan Lorraine Warren (Vera Farmiga) ‘yı takip ediyor. Lanetli bir bebeği araştıran gergin bir prologdan sonra Carolyn Perron (Lili Taylor) adlı bir kadını ziyaret ederler. Carolyn ve ailesi kısa süre önce eski bir çiftlik evine taşındı ve unutulmaz bir iz yaşıyorlar. Warren’lar, en rahatsız edici durumunun ne olabileceğinin içine girerek araştırmaya çıkıyorlar. Conjuring , rahatsız edici bir atmosfere ve her dehşete kadar inen kesinlikle izlenmesi tavsiye edilen en iyi korku filmi listemizde yer alması gereken bir film.

THE CONJURING 2 — KORKU SEANSI 2 İmdb : 7.4

7- Hush — Sus (2016)

Netflix deki en iyi korku filmleri listesi içeriğimizdeki bir diğer film Sus. Şehrin gürültüsünden uzak ormanda kendi başında yaşamaya karar veren bir kadın komşusu tarafından öldürülmek istenir. Katil ile yalnız yardım edilmekten uzak olan Maddie hayatta kalmak için aklını kullanmak zorundadır. Yönetmen Mike Flanagan, Oculusve Netflix dizisi Haunting of Hill House gibi filmlerle korku sınırlarını denemek isteyen bir korku yönetmeni olarak kendini kanıtladı, ancak Hush temelde usta bir sınıf senaryo olan bir film listemizde Netflix’in en iyi gerilim filmi olabilecek kadar güzel bir film.

HUSH — SUS (2016) İmdb : 6.6

8- The Autopsy Of Jane Doe — Jane Doe Otopsisi (2016)

Film, polisin içinde birden fazla cinayet kurbanı olan bir evi araştırması ve bodrum katında yarı gömülü tanımlanamayan bir kadının cesedini bulması gibi bir suç mahallinde başlıyor. Ceset, yerel morgda sona ermektedir; burada baba / oğul koroner ikilisi Tommy (Brian Cox) ve Austin (Emile Hirsch), ölüm nedenini belirlemeye çalışırken gece geç saatlere kadar çalışırlar. Her ne kadar Jane Doe’nun cesedi dışarıda bozulmamış gibi görünse de, araştırdıkları gibi, içinde tuhaf bir travma belirtisi buluyorlar ve morgda garip rahatsızlıkların gizlenen bir tehlike yarattığını düşünüyorlar. Jane Doe Otopsisi 2019 yılında kesinlikle izlemeye değer en iyi Netflix korku filmleri listemizde yer almayı başarıyor.

THE AUTOPSY OF JANE DOE — JANE DOE OTOPSİSİ İmdb : 6.8

Bu da ilginizi çekebilir: En iyi Netflix Belgeselleri | En Popüler 10 Netflix Belgeseli

9- Under The Shadow — Gölge Altında (2016)

Gölge Altında 80’lerde İran ile Irak arasındaki savaşta başlıyor. Teorik hükumetin İran devriminde iktidara gelmesinden sonra kariyerini bırakmak zorunda kalan eski bir tıp öğrencisi olan Shideh (Narges Rashidi), kocası Iraj (Bobby Naderi) ve kızları Dorsa (Avin Manshadi) ile birlikte yaşayan bir ev hanımı oldu. Tahran’da bir apartmanda. Bir doktor olan Iraklı, savaş çabalarının bir parçası olarak sahaya gönderildiğinde, Shideh’ın yalnızca Doras’a bakması gerekir. Bir füze binasına çarptıktan sonra, Dorsa garip davranmaya başlar, bir ruhun binaya saldırdığına ikna olur ve garip olaylar ortaya çıktıkça, Shideh’ın doğaüstü bir şey olabileceği ihtimaliyle yüzleşmesi gerekir.

UNDER THE SHADOW — GÖLGE ALTINDA İmdb : 6.9

10- The Bird Box — Kafes (2018)

Bird Box, peşlerinde olanlardan kurtulmak için gözleri bağlı bir şekilde yola koyulan bir kadın ve çocuklarının hikayesini konu ediyor. Her şey tam beş yıl öncesinde başlamıştır. Başlangıçtan bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Malorie ve iki çocuğu için hayat bu süreçte hiç de kolay olmamıştır. Nehir kenarında terk edilmiş bir evde kalan aile, bugünlere her adımlarını planlayarak gelmiştir. Ailesini güvende olabilecekleri bir yere götürmenin hayalini kuran Malorie ve çocukları için artık gitme vakti gelir. Ancak bu yolculuk oldukça tehlikelidir. Tek bir hataları ölümlerine sebep olacaktır. Her şeyden önemlisi de yolculuk sırasında ne olursa olsun gözlerinin bağlı olması gerekir. Zekalarına ve geliştirdikleri duyma yetilerine güvenerek çıktıkları bu yolculukta Malorie ve çocukları yalnız değildir. Peki onların peşinde olan insan mı, hayvan mı, yoksa bir canavar mıdır?

THE BIRD BOX — KAFES İmdb : 6.6

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Film Haberleri

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Advertisement
To Top