Connect with us

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? E-Ticaret Sitesi Kurulumu için gerekenler nelerdir?

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur

Teknoloji

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? E-Ticaret Sitesi Kurulumu için gerekenler nelerdir?

İnternetten satış yapmak için e-ticaret sitesi kurmak mı istiyorsunuz ? E-Ticaret Sitesi kurmak istiyorsunuz ama konuya hakim değilsiniz. O zaman kesinlikle doğru adrestesiniz.

Bu yazımızda sizlere adım adım e-ticaret sitesi nasıl kurulur anlatıyoruz.

Markanıza ait bir e-ticaret siteniz olması sizin 7/24 açık bir şubeniz olması anlamına gelir. E-ticaret geleneksel ticaretin elektronik ortamda daha hızlı ve kolay olarak gerçekleşmesi demektedir.

Müşterileri sadece bulunduğunuz çevrede arama dönemi oldukça gerilerde kaldı. Gündemi takip etmek isteyen markalar, sadece bulunduğu şehir veya bölgedeki değil, tüm Türkiye’deki veya Dünyada müşterilerine ulaşmanın yollarını aramaktadır. Bunun da en düşük maliyetli ve hızlı yolu markanızın e-ticaret sitesinden geçmektedir.

E-Ticaret Sitesi Yararları Nelerdir?

E-Ticaret nedir? E-ticaret sitesi kurmak yararları nedir?

Markanızın e-ticaret sitesi müşterilerinize 7 gün 24 saat hizmet sunmanızı ve ürünlerinizi tanıtmanızı sağlar.

Tüm ürünlerinizi A’dan Z’ye tüm özellikleriyle anlatabileceğiniz bir online platform yaratabileceksiniz. Müşterilerinize ürün gamınızdaki farklı birçok ürünü aynı anda sunabilirsiniz. Bu şekilde size ulaşan müşterilere değişik ürünlerinizi tanıtma şansına ulaşırsınız.

Müşterilerinize markanızı, kampanyalarınızı, ürünlerinizi daha detaylı ve etkili yoldan anlatma şansı yakalarsınız.

Sanal mağaza maliyet açısından her zaman geleneksel mağazacılıktan oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir. E-Ticaret sitesinde çok daha az maliyetle, çok daha fazla ürün sergileyebilirsiniz.

Müşterilerinize anında ulaşabilirsiniz, sitenizdeki faaliyetlerini ve ilgilendikleri ürünleri ölçümleyebilir, ürün gamlarınızı geliştirme açısından raporlayabilirsiniz.

Ürünleriniz kargo aracılığıyla müşterileriniz kapısına kadar gideceğinden mağaza alışverişlerine göre e-ticaret sitesinin tercih edilme oranı oldukça yüksektir.

E-Ticaret Sitesi kurmak

E-ticaret sitesi kurmak istediğiniz en önemli detay markanızı doğru yansıtabileceğini düşündüğünüz bir tasarıma karar vermektedir. E-Ticaret paketlerini tercih etmekten ziyade, markanıza ve ürününüzü uygun bir e-ticaret yazılım ve tasarımına sahip olmak oldukça önemlidir. E-Ticaret paket programlarda teoride birçok seçenek sunuluyor olsa bile pratikte sanal mağazanızı faaliyet geçme ve markanıza uygun içerik veya tasarım yaratma kısmında oldukça kısıtlı kalıyor. Hazır bir tasarıma markanızı ve ürünlerinizi adapte etmek her zaman uygun olmayabilir. Bu nedenden dolayı ürününüze uygun e-ticaret yazılımı ve tasarımı da yaptırmanız oldukça faydalı olacaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurulumu için gerekenler nelerdir?

E-ticaret sitenizin adresi müşterilerinizin sizi hızlı bir şekilde bulabileceği şekilde olmalıdır. Rekabetin yüksek olduğu internet ortamında müşterileriniz ürünlerinizi aradığından size hızlıca ulaşabiliyor olması önemlidir. E-ticaret siteniz için bulunabilirliği site adresinizin yanısıra dijital reklamcılık kanalları ve sosyal medya yönetimi reklamları ile desteklemeniz gerekmektedir. Son dönemlerde oldukça popüler olan Facebook ve Instagram reklamları, ürünlerinizi sosyal medyada sayısız kişiye ulaştırabilirsiniz.

E-ticaret sitenizde satışa sunduğunuz ürünlerinizin tüm detaylarına yer veriyor olmanız oldukça önemlidir. Ürününüzün ismi, kullanım alanları, detayları, ebatları, içerikleri gibi ürün detaylarınızın eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Ürün detay içerikleriniz sizin müşterinize ürününüzü tanıtma anahtarınızdır. Ürünü tanıtmanın dışında Google, Yandex, Bing arama motorları da ürünlerinizi indexlerken burada belirtilen ürün detayı bilgilerini göz önünde bulundurmaktadır.

Ürün detaylarının yanısıra bir diğer önemli ürün detayı ise fotoğraflardır. Birçok araştırmada e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan müşterilerin satın alma kararlarında fotoğrafların oldukça etkili olduğu belirtilmektedir. Satışa sunduğunuz ürünlerinizin fotoğrafları net ve anlaşılır olmalıdır. Ürününüzün olabildiğince fazla detayına yer vermeniz hem ürününüzü müşterinizin tanımasını kolaylaştırır, hem de güvenilirliğini daha da artar.

E-Ticaret sitenizde müşterilerinize sunacağınız güvenilirlik oldukça önemlidir. Özensiz hazırlanmış, marka ve ürünle ilgili bilgi verilmemiş ve neredeyse cep telefonuyla çekilmiş az adet fotoğrafa sahip bir ürüne müşterinin güvenme ihtimali oldukça düşüktür. Bunun yerine müşterinin herşeyi ile tam olarak markasını ifade eden bir e-ticaret sitesinde, istediği ürünün özelliklerine kolayca ulaşabildiği ve fotoğraflarıyla detaylarıyla hakim olduğu bir ürüne güveni daha yüksek olacaktır.

Siz de internet okyanusunda kaybolmadan, sağlam bir yer edinmek istiyorsanız www.teknolojikislerofisi.com ‘dan profesyonel yardım alabilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
You may also like...

Founder of Wireprime

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji

To Top