Connect with us

Wireprime: Teknoloji, Dizi, Film ve Etkinlik Haberleri

Android telefona format atma nasıl yapılır? Android Telefon Sıfırlama İşlemi

android telefona format atma

Teknoloji

Android telefona format atma nasıl yapılır? Android Telefon Sıfırlama İşlemi

Android telefona format atma nasıl yapılır? Android Telefon Sıfırlama İşlemi

Peki android telefona nasıl format atılır? İşte Android işletim sistemli akıllı telefonlara format atma yöntemi.

Peki android telefona format atma nasıl  yapılır? İşte Android işletim sistemli akıllı telefonlara format atma yöntemi…Akıllı telefonlar hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Telefonlar güç içinde yoğun kullanımdan dolayı farklı etkenler nedeniyle yavaşlayabiliyor.

Eski performansını gösteremeyen bir akıllı telefonu kendine getirecek yöntemlerden biri format atmak. Fabrika ayarlarına geri döndürülen cihaz bir süre daha eski performansında çalışabiliyor.

Windows 10 Format nasıl atılır? CD veya USB ile format atma

Android telefona format atma nasıl yapılır?

Bu işlem telefonunuzdaki tüm bilgileri silecektir, formatın yarım kalması durumunda akıllı telefonunuzda geri döndürülemez hatalar oluşabilir. Bu işlemi bir akıllı telefon teknik servisinden destek alarak yapmanızı öneriyoruz.

Hard format atmak için öncelikle telefonunuzu kapatmalısınız. Telefonu kapattıktan sonra güç, home ve ses açma tuşlarına aynı anda basmalısınız. Recovery ekranı açılana kadar elinizi çekmemeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra açılan Recovery ekranından “wipe data factory” seçeneğini seçin ve karşınıza çıkan seçeneklerden “wipe cache partition” basın. Son olarak “reboot system now” seçeneğini seçerek telefonunuzu açın. Telefonunuzdaki her şey aldığınız ilk haline dönecektir.

Android Telefon Sıfırlama / Fabrika Ayarlarına Döndürme İşlemi

Android telefona Android işletim sistemli telefonlarda format atmanın birçok yolu bulunuyor. Ayrıca farklı firmalar kendilerine özel seçeneklerde sunabiliyor. Android telefonlarda format atmak için öncelikle ayarlar kısmına girmelisiniz. Oradan yedekleme ve sıfırlama bölümünü bulmanız gerekiyor. Son olarak da açılan pencereden “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneğini seçmelisiniz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji

Advertisement

BUNLARA DA BAK

Advertisement
To Top