Connect with us

Instagram

Instagram IGTV özelliğini duyurdu.

Popüler mobil uygulama Instagram, YouTube’a rakip yeni video servisi IGTV’yi görücüye çıkardı. Instagram IGTV nedir? IGTV’nin kullanıcılarına sunduğu özellikler neler?
İşte IGTV ile ilgili bilmeniz gereken her şey…

Instagram IGTV nedir?

Instagram bugün yaptığı duyuruda, 1 milyar kullanıcıya ulaştığını ve yeni mobil video servisi IGTV ürününü duyurdu. Instagram’da paylaşılan videolarda bir dakika, uygulamanın ‘hikayeler’ bölümünde yayınlanan videolarda ise 15 saniye sınırı bulunuyordu ama artık Instagram IGTV özelliği kullanıcılar, süresi 1 saate kadar çıkabilen dikey videolar yükleyebilecek ve izleyebilecek. Bugünden itibaren tüm dünyaya sunulan IGTV’de bazı hesaplar kanallarına video eklemeye başladı bile.

instagram igtvI

IGTV, Instagram’ın içinden erişilmesinin yanı sıra ayrı bir uygulama olarak da yayınlanacak. BBC Newsbeat’e konuşan Systrom, insanların televizyon karşısında daha az, telefon başında daha fazla zaman geçirmesi üzerine böyle bir karar aldıklarını söyledi. IGTV ile getirilecek bir diğer özellik de kullanıcıların bilgisayar üzerinden video yükleyebilmesi olacak.

O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler.

tolga@wireprime.com

Tüm Yorumları Gör

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram

Instagram Lite ile dolaşımdayken az veri harcayın!

instagram lite

Instagram yepyeni gelişmelerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. IGTV ve Görüntülü Konuşma gibi özelliklerin hemen ardından, bu kez Instagram Lite versiyonunu duyurdu.

Sosyal medya devi Instagram “Lite” sürümü ile karşımızda. Instagram Lite ile dolaşımdayken az veri harcayın!

Instagram Lite Özellikleri nelerdir?

“Facebook Lite” gibi kota dostu uygulama olarak çıkan Lite uygulaması, Google Play üzerinden kullanıcılara sunuldu. Ana uygulaması 32 MB olan Instagram’ın yeni çıkardığı “Lite” sürümü ise sadece 573 kilobayt yer kaplıyor. Instagram bu sayede hafızası düşük eski cihaz kullanıcıları ile internete bağlanmakta sorun yaşayan kullanıcılarının da artık uygulamadan faydalanabilmesini sağlıyor.

Lite kullanıcıları, fotoğraflara filtre uygulabiliyor, gönderi ya da hikaye paylaşabiliyor. Hikayeleri de izleyebilen kullanıcıların, Keşfet sayfasında gezintiye çıkabiliyor. Henüz test aşamasında olan Lite, normal Instagram’ın bazı özelliklerden yoksun olarak geliyor. Program internet hızı düşünülerek geliştirildiği için, kullanıcılar “Lite” sürümde video yükleyemeyecek ve depolama alanından tasarruf için “direk mesaj” özelliği olmayacak.

O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler.

tolga@wireprime.com

Devamını Oku

En Çok Okunanlar