Connect with us

Teknoloji

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? E-Ticaret nedir?

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur

İnternetten satış yapmak için e-ticaret sitesi kurmak mı istiyorsunuz ? E-Ticaret Sitesi kurmak istiyorsunuz ama konuya hakim değilsiniz. O zaman kesinlikle doğru adrestesiniz.

Bu yazımızda sizlere adım adım e-ticaret sitesi nasıl kurulur anlatıyoruz.

Markanıza ait bir e-ticaret siteniz olması sizin 7/24 açık bir şubeniz olması anlamına gelir. E-ticaret geleneksel ticaretin elektronik ortamda daha hızlı ve kolay olarak gerçekleşmesi demektedir.

Müşterileri sadece bulunduğunuz çevrede arama dönemi oldukça gerilerde kaldı. Gündemi takip etmek isteyen markalar, sadece bulunduğu şehir veya bölgedeki değil, tüm Türkiye’deki veya Dünyada müşterilerine ulaşmanın yollarını aramaktadır. Bunun da en düşük maliyetli ve hızlı yolu markanızın e-ticaret sitesinden geçmektedir.

E-Ticaret Sitesi Yararları Nelerdir?

E-Ticaret nedir? E-ticaret sitesi kurmak yararları nedir?

Markanızın e-ticaret sitesi müşterilerinize 7 gün 24 saat hizmet sunmanızı ve ürünlerinizi tanıtmanızı sağlar.

Tüm ürünlerinizi A’dan Z’ye tüm özellikleriyle anlatabileceğiniz bir online platform yaratabileceksiniz. Müşterilerinize ürün gamınızdaki farklı birçok ürünü aynı anda sunabilirsiniz. Bu şekilde size ulaşan müşterilere değişik ürünlerinizi tanıtma şansına ulaşırsınız.

Müşterilerinize markanızı, kampanyalarınızı, ürünlerinizi daha detaylı ve etkili yoldan anlatma şansı yakalarsınız.

Sanal mağaza maliyet açısından her zaman geleneksel mağazacılıktan oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir. E-Ticaret sitesinde çok daha az maliyetle, çok daha fazla ürün sergileyebilirsiniz.

Müşterilerinize anında ulaşabilirsiniz, sitenizdeki faaliyetlerini ve ilgilendikleri ürünleri ölçümleyebilir, ürün gamlarınızı geliştirme açısından raporlayabilirsiniz.

Ürünleriniz kargo aracılığıyla müşterileriniz kapısına kadar gideceğinden mağaza alışverişlerine göre e-ticaret sitesinin tercih edilme oranı oldukça yüksektir.

E-Ticaret Sitesi kurmak

E-ticaret sitesi kurmak istediğiniz en önemli detay markanızı doğru yansıtabileceğini düşündüğünüz bir tasarıma karar vermektedir. E-Ticaret paketlerini tercih etmekten ziyade, markanıza ve ürününüzü uygun bir e-ticaret yazılım ve tasarımına sahip olmak oldukça önemlidir. E-Ticaret paket programlarda teoride birçok seçenek sunuluyor olsa bile pratikte sanal mağazanızı faaliyet geçme ve markanıza uygun içerik veya tasarım yaratma kısmında oldukça kısıtlı kalıyor. Hazır bir tasarıma markanızı ve ürünlerinizi adapte etmek her zaman uygun olmayabilir. Bu nedenden dolayı ürününüze uygun e-ticaret yazılımı ve tasarımı da yaptırmanız oldukça faydalı olacaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurulumu için gerekenler nelerdir?

E-ticaret sitenizin adresi müşterilerinizin sizi hızlı bir şekilde bulabileceği şekilde olmalıdır. Rekabetin yüksek olduğu internet ortamında müşterileriniz ürünlerinizi aradığından size hızlıca ulaşabiliyor olması önemlidir. E-ticaret siteniz için bulunabilirliği site adresinizin yanısıra dijital reklamcılık kanalları ve sosyal medya yönetimi reklamları ile desteklemeniz gerekmektedir. Son dönemlerde oldukça popüler olan Facebook ve Instagram reklamları, ürünlerinizi sosyal medyada sayısız kişiye ulaştırabilirsiniz.

E-ticaret sitenizde satışa sunduğunuz ürünlerinizin tüm detaylarına yer veriyor olmanız oldukça önemlidir. Ürününüzün ismi, kullanım alanları, detayları, ebatları, içerikleri gibi ürün detaylarınızın eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Ürün detay içerikleriniz sizin müşterinize ürününüzü tanıtma anahtarınızdır. Ürünü tanıtmanın dışında Google, Yandex, Bing arama motorları da ürünlerinizi indexlerken burada belirtilen ürün detayı bilgilerini göz önünde bulundurmaktadır.

Ürün detaylarının yanısıra bir diğer önemli ürün detayı ise fotoğraflardır. Birçok araştırmada e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan müşterilerin satın alma kararlarında fotoğrafların oldukça etkili olduğu belirtilmektedir. Satışa sunduğunuz ürünlerinizin fotoğrafları net ve anlaşılır olmalıdır. Ürününüzün olabildiğince fazla detayına yer vermeniz hem ürününüzü müşterinizin tanımasını kolaylaştırır, hem de güvenilirliğini daha da artar.

E-Ticaret sitenizde müşterilerinize sunacağınız güvenilirlik oldukça önemlidir. Özensiz hazırlanmış, marka ve ürünle ilgili bilgi verilmemiş ve neredeyse cep telefonuyla çekilmiş az adet fotoğrafa sahip bir ürüne müşterinin güvenme ihtimali oldukça düşüktür. Bunun yerine müşterinin herşeyi ile tam olarak markasını ifade eden bir e-ticaret sitesinde, istediği ürünün özelliklerine kolayca ulaşabildiği ve fotoğraflarıyla detaylarıyla hakim olduğu bir ürüne güveni daha yüksek olacaktır.

Siz de internet okyanusunda kaybolmadan, sağlam bir yer edinmek istiyorsanız www.teknolojikislerofisi.com ‘dan profesyonel yardım alabilirsiniz.

O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler.

tolga@wireprime.com

Tüm Yorumları Gör

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji

En İyi Sosyal İmleme Siteleri Nelerdir?

sosyal imleme siteleri

Bu yazımızda sizlere en iyi sosyal imleme siteleri hangileri sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Sosyal İmleme Nasıl Yapılır?

Eğer bir bloğunuz varsa özgün yazılarınızı aşağıda listelediğim sitelerde mutlaka paylaşmaya çalışın.

Sosyal İmleme Siteleri Ne İşe Yarar?

 • Sosyal imleme, sitenizin çok daha fazla kişi tarafından görülmesine ve ziyaret edilmesine imkan tanır..
 • Sosyal imleme, sitenizin Google tarafından daha hızlı indekslenme ve üst sıralarda listelenmesini sağlar.
 • Sosyal imleme sayesinde sitenizin aldığı backlink sayısı artar.

Bu tarz siteler sayesinde hem backlink hem de trafik elde etmek mümkün. Elbette her sosyal imleme sitesine link ekleme doğru değildir.

İşte ücretsiz üye olarak sitenize backlink sağlayabileceğiniz İmleme Siteleri:

1- Friendfeed
2- Slashdot
3- Diigo
4- Flickr
5- Reddit
6- Delicious
7– StumbleUpon
8- Tumblr
9- Digg
10- Plurk

O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler.

tolga@wireprime.com

Devamını Oku

Teknoloji

Ultimate Ears BOOM 2 Kablosuz Hoparlör Fiyatı ve Özellikleri

ultimate ears boom 2 özellikleri

Ultimate Ears BOOM 2 Kablosuz Hoparlör; iPhone, iPad veya iPod’unuzdaki tüm müzikleri yanınızda taşıyabilmenize olanak verir. Zarif, 360 derece tasarımı, tüm alanlarda etkileyici bir ses sunar. Suya dayanıklılık açısından IPX7 derecesi, her yere taşınmasını sağlayan çok amaçlı tasarımı ve 15 saat dayanan şarj edilebilir piliyle BOOM 2, gittiğiniz her yerde aralıksız müzik dinleyebilmeniz için tasarlanmıştır.

ultimate ears boom 2

Üstelik, BOOM uygulamasını kullanarak, sesi yaymak ve ses seviyesini artırmak için iki BOOM hoparlörü eşleştirebilirsiniz. Nasıl kullanırsanız kullanın, BOOM 2 tüm ses spektrumu boyunca kompakt boyutuna göre etkileyici biçimde yüksek, zengin ve doyurucu bir ses sağlar.

Arkadaşlarınızı davet edin, hoparlörleri #PartyUp ile bağlayın

PartyUp ile UE uygulamasını kullanarak 50’den fazla Ultimate Ears hoparlör bağlayabilir ve böylece partilerinizi başka hiçbir ses sisteminin gidemeyeceği yerlere götürebilirsiniz. Arkadaşınızın (ve arkadaşınızın arkadaşının) hoparlörlerini alın ve partinizi yeni bir seviyeye taşıyın.

Öne Çıkan Özellikler

 • 360 derece hoparlör, her yönde dikkat çekici, etkileyici bir ses verir
 • Siri ses entegrasyonuna sahip BOOM 2 ile müziğinizi çalmak için Siri’ye söylemeniz yeterli
 • PartyUp ve UE uygulamasıyla 50’den fazla hoparlörü kablosuz bir şekilde bağlayabilirsiniz
 • Elinize kolayca sığan, çok yönlü, her yere uygun tasarım
 • Suya dayanıklılık açısından IPX7 derecesine sahip, kire ve darbeye karşı dayanıklı tasarım
 • iPhone, iPad veya iPod touch’ınızdan 30 metreye kadar uzaktayken kablosuz olarak şarkılar arasında geçiş yapın, ses düzeyini ayarlayın ve telefonları yanıtlayın
 • Kesintisiz müzik olanağı sağlayan 15 saate kadar şarj edilebilir pil
 • Bir veya iki kez dokunarak parçaları oynatın, duraklatın ve atlayın
 • Sesi yaymak ve ses düzeyini artırmak için iki BOOM’u kablosuz olarak birbirine bağlayın

Kutunun İçindekiler

BOOM 2 Kablosuz Hoparlör
Micro-USB kablosu
Güç adaptörü

Teknik Özellikler

Giriş Türü: 3,5 mm Stereo Jak
Bağlantılar: Wireless
Hoparlör Yapılandırmaları: Stereo
Güç Kaynağı: Pil Gücü
Pil ömrü: 15 saate kadar
Yükseklik: 18 cm (7.2 inç)
Uzunluk: 6,7 cm (2.7 inç)
Genişlik: 6,7 cm (2.7 inç)
Ağırlık: 538,64 g

Ürün hakkında detaylı bilgi ve satın almak için TIKLAYIN

O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler.

tolga@wireprime.com

Devamını Oku

En Çok Okunanlar