Connect with us

Tasarım

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? E-Ticaret nedir?

İnternetten satış yapmak için e-ticaret sitesi kurmak mı istiyorsunuz ? E-Ticaret Sitesi kurmak istiyorsunuz ama konuya hakim değilsiniz. O zaman kesinlikle doğru adrestesiniz.

Bu yazımızda sizlere adım adım e-ticaret sitesi nasıl kurulur anlatıyoruz.

Markanıza ait bir e-ticaret siteniz olması sizin 7/24 açık bir şubeniz olması anlamına gelir. E-ticaret geleneksel ticaretin elektronik ortamda daha hızlı ve kolay olarak gerçekleşmesi demektedir.

Müşterileri sadece bulunduğunuz çevrede arama dönemi oldukça gerilerde kaldı. Gündemi takip etmek isteyen markalar, sadece bulunduğu şehir veya bölgedeki değil, tüm Türkiye’deki veya Dünyada müşterilerine ulaşmanın yollarını aramaktadır. Bunun da en düşük maliyetli ve hızlı yolu markanızın e-ticaret sitesinden geçmektedir.

E-Ticaret Sitesi Yararları Nelerdir?

E-Ticaret nedir? E-ticaret sitesi kurmak yararları nedir?

Markanızın e-ticaret sitesi müşterilerinize 7 gün 24 saat hizmet sunmanızı ve ürünlerinizi tanıtmanızı sağlar.

Tüm ürünlerinizi A’dan Z’ye tüm özellikleriyle anlatabileceğiniz bir online platform yaratabileceksiniz. Müşterilerinize ürün gamınızdaki farklı birçok ürünü aynı anda sunabilirsiniz. Bu şekilde size ulaşan müşterilere değişik ürünlerinizi tanıtma şansına ulaşırsınız.

Müşterilerinize markanızı, kampanyalarınızı, ürünlerinizi daha detaylı ve etkili yoldan anlatma şansı yakalarsınız.

Sanal mağaza maliyet açısından her zaman geleneksel mağazacılıktan oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir. E-Ticaret sitesinde çok daha az maliyetle, çok daha fazla ürün sergileyebilirsiniz.

Müşterilerinize anında ulaşabilirsiniz, sitenizdeki faaliyetlerini ve ilgilendikleri ürünleri ölçümleyebilir, ürün gamlarınızı geliştirme açısından raporlayabilirsiniz.

Ürünleriniz kargo aracılığıyla müşterileriniz kapısına kadar gideceğinden mağaza alışverişlerine göre e-ticaret sitesinin tercih edilme oranı oldukça yüksektir.

E-Ticaret Sitesi kurmak

E-ticaret sitesi kurmak istediğiniz en önemli detay markanızı doğru yansıtabileceğini düşündüğünüz bir tasarıma karar vermektedir. E-Ticaret paketlerini tercih etmekten ziyade, markanıza ve ürününüzü uygun bir e-ticaret yazılım ve tasarımına sahip olmak oldukça önemlidir. E-Ticaret paket programlarda teoride birçok seçenek sunuluyor olsa bile pratikte sanal mağazanızı faaliyet geçme ve markanıza uygun içerik veya tasarım yaratma kısmında oldukça kısıtlı kalıyor. Hazır bir tasarıma markanızı ve ürünlerinizi adapte etmek her zaman uygun olmayabilir. Bu nedenden dolayı ürününüze uygun e-ticaret yazılımı ve tasarımı da yaptırmanız oldukça faydalı olacaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurulumu için gerekenler nelerdir?

E-ticaret sitenizin adresi müşterilerinizin sizi hızlı bir şekilde bulabileceği şekilde olmalıdır. Rekabetin yüksek olduğu internet ortamında müşterileriniz ürünlerinizi aradığından size hızlıca ulaşabiliyor olması önemlidir. E-ticaret siteniz için bulunabilirliği site adresinizin yanısıra dijital reklamcılık kanalları ve sosyal medya yönetimi reklamları ile desteklemeniz gerekmektedir. Son dönemlerde oldukça popüler olan Facebook ve Instagram reklamları, ürünlerinizi sosyal medyada sayısız kişiye ulaştırabilirsiniz.

E-ticaret sitenizde satışa sunduğunuz ürünlerinizin tüm detaylarına yer veriyor olmanız oldukça önemlidir. Ürününüzün ismi, kullanım alanları, detayları, ebatları, içerikleri gibi ürün detaylarınızın eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Ürün detay içerikleriniz sizin müşterinize ürününüzü tanıtma anahtarınızdır. Ürünü tanıtmanın dışında Google, Yandex, Bing arama motorları da ürünlerinizi indexlerken burada belirtilen ürün detayı bilgilerini göz önünde bulundurmaktadır.

Ürün detaylarının yanısıra bir diğer önemli ürün detayı ise fotoğraflardır. Birçok araştırmada e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan müşterilerin satın alma kararlarında fotoğrafların oldukça etkili olduğu belirtilmektedir. Satışa sunduğunuz ürünlerinizin fotoğrafları net ve anlaşılır olmalıdır. Ürününüzün olabildiğince fazla detayına yer vermeniz hem ürününüzü müşterinizin tanımasını kolaylaştırır, hem de güvenilirliğini daha da artar.

E-Ticaret sitenizde müşterilerinize sunacağınız güvenilirlik oldukça önemlidir. Özensiz hazırlanmış, marka ve ürünle ilgili bilgi verilmemiş ve neredeyse cep telefonuyla çekilmiş az adet fotoğrafa sahip bir ürüne müşterinin güvenme ihtimali oldukça düşüktür. Bunun yerine müşterinin herşeyi ile tam olarak markasını ifade eden bir e-ticaret sitesinde, istediği ürünün özelliklerine kolayca ulaşabildiği ve fotoğraflarıyla detaylarıyla hakim olduğu bir ürüne güveni daha yüksek olacaktır.

Siz de internet okyanusunda kaybolmadan, sağlam bir yer edinmek istiyorsanız www.teknolojikislerofisi.com ‘dan profesyonel yardım alabilirsiniz.

O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler.

Tüm Yorumları Gör

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları ile karşınızdayız. Android ve iOS markette fotoğraflarınızı düzenlemenize imkan tanıyan birçok uygulama mevcut. Fakat hepsi başarılı sonuçlar vermeyebilir.
Sizler için, telefonunuzun mevcut fotoğraf düzenleyicisinden çok daha iyi işler çıkartacak en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını listeledik.

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

1- Google Snapseed
Google’ın bünyesinde yer alan Snapseed ile renk bilginiz varsa rahatlıkla istediğiniz tonu ve komposizyonu oluşturabiliyorsunuz.
Yok ben renk bilmem filtrelerden seçerim diyenler için de hazır seçenekler de var. Jpeg fotoğrafların yanında RAW formatındaki fotoğrafları da düzenleyebiliyor. Bünyesinde 29 adet araç ve filtreyi barındıran uygulama, temel düzenlemeler yapmak için ideal bir fotoğraf düzenleme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.

2- Adobe Photoshop Express
Photoshop Express ile renk düzenlemelerinizi çok kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. .Standart fotoğraf biçimlendirme özelliklerini sunan Adobe Photoshop Express, çok sayıda efekte sahip. Hızlı ve kullanımı kolay Adobe Photoshop Express’in iyileştirme özelliği ve kenarlık seçenekleri bir çırpıda fotoğrafınıza yeni bir bakış kazandırabiliyor.

3- VSCO
VSCO, zengin filtre ve düzenleme seçenekleri ile dikkat çekiyor. Sanatsal efektleri oldukça dikkat çekici olan VSCO ile filtrelerin etkisini ayarlamak da mümkün. RAW formatında fotoğraf da çekebilen VSCO ile fotoğrafınızın tüm detaylarını ince ince ayarlayabilirsiniz.

4- Afterlight
Uzun zamandır popülerliğini kaybetmeyen Afterlight uygulaması bünyesinde barındırdığı 75’ten fazla filtrelerin yanında doku özellikleri ile de dikkat çekiyor. İçerisinde bulunan ışık ekleme ve doku verme seçenekleri ve üst seviye fotoğraf düzenleme araçları ile dikkat çekiyor.

5- Prisma
Yapay zeka kullanarak fotoğraflara çeşitli sanatsal efektler eklemeye yarayan Prisma, diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından çok farklı olarak çalışıyor. Prisma üzerinden fotoğraflarınızı düzenlerken internetinizin açık olması gerekiyor.

6- Lightroom
Adobe’nin masaüstü uygulaması Ligthroom CC, mobil platformda da karşımıza çıkıyor. Lightroom CC, fotoğraflarınıza tek tuşla otomatik düzenlemeler yapabilmeniz için yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamada fotoğraflarınız üzerinde sayısız kontrol imkanı ve aynı zamanda masaüstü Adobe Lightroom CC programı ile senkronize olması gibi artılar mevcut.

7- Picsart
1000’lerce inanılmaz özelliğe sahip olan PicsArt kesme, kırpma, esnetme, klonlama, metin ekleme ve eğrileri ayarlama gibi araçlar içerir. Ayrıca, sanatsal fotoğraf filtreleri (HDR dahil), çerçeveler, arka planlar, kenarlıklar, açıklama balonları ve daha fazlasını içeren bir kütüphaneye sahip.

8- Autodesk Pixlr
Kullanımı kolay fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan Autodesk Pixlr, yine başarılı efektler ile dikkat çekiyor.Uygulama, klasik basit ve temel düzenlemeleri içerir, örneğin; tekrar boyutlandırma, çevirme, ya da fotoğrafı kırpma gibi. Daha üst düzey düzenleme seçenekleri de mevcuttur, örneğin; rengi ayarlama, kırmızı gözü düzeltme, ya da parlaklık ve kontrast ışık ayarı yapma gibi.

O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler.

Devamını Oku

Tasarım

Tasarım Harikası Pagani Huayra fiyatı ve özellikleri

Pagani Zonda’nın veliahtı rüzgar tanrısı Pagani Huayra fiyatı ve özellikleri

Arjantinli Horacio Pagani’nin 1992 yılında kurduğu egzotik süperspor markası Pagani, Zonda efsanesinin devamında artık rüzgar tanrısı Huayra’nın adını kullanacak. Zonda’yı hatırlatan, karosere gömülü yuvarlak farlara sahip olan Huayra selefiyle karşılaştırıldığında karoserin genelinde de daha yuvarlak bir görünüm sunuyor.

Adını antik rüzgar tanrısı Aymara Huayra Tata‘dan alan rüzgar adına, rüzgar aşkına tasarlanan İtalyan markası Pagani Huayra hız tutkusunun vücut bulmuş hali olarak adlandırılıyor. 730 beygir gücündeki Mercedes-Benz AMG menşeili V12 twin-turbo motoruyla saatte 370 kilometre hıza ulaşabilen Huayra, dünyanın -trafiğe çıkması yasal kabul edilmiş- en hızlı otomobili sayılıyor. Oracio Pagani tarafından tasarlanan Pagani arabalar yeni üretilen bir titanyum alaşımdan meydana geliyor. Bu anlamda hem performans hem de güzellik için yaratılan otomobil yine bakır ve titanyum alaşımından meydana gelen amortisörler de arabanın oldukça sağlam bir şekilde yol tutmasını sağlıyor ve istenmeyen engebeleri sürücüsüne hissetirmeden aşması kolaylaşıyor.

Pagani Huayra Fiyatı ve  Özellikleri

Pagani Huayra Fiyatı ve  Özellikleri:

Pagani Huayra‘nın satış fiyatı 1.000.000€ civarlarında.

0-100km/h: 3.3sec
Motor: V12, 5980cc
Düzen:Ortada boyuna konumlandırılmış motor,
RWD Güç: 6300rpm de 700bhp;
Tork: 2500-4250rpm de 664 £ m;
Şanzıman: 7-ileri otomatikleştirilmiş manuel
Ağırlık: 1350kg
Süspansiyon: Çift salıncaklı, helezon yaylar, viraj denge çubuğu
Frenler: 380mm karbon-seramik diskler
Uzunluk: 4605mm;
Genişlik: 2036mm;
Yükseklik: 1169mm;
Lastikler: 225 / 35 ZR19 (f), 335/30 ZR20 (r) Pirelli PZeros

O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler.

Devamını Oku
Advertisement

En Çok Okunanlar