Instagramda reklam nasıl verilir?


Instagram reklam nasıl verilir? Instagram Sponsorlu reklam verme yolu?

Bildiğiniz üzere dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram geçtiğimiz günlerde sponsorlu reklam adıyla Türkiye’den de reklam alımına başladı. 21 Nisan 2012‘de Facebook tarafından yaklaşık 1 milyar dolar karşılığında satın alınan Instagram’ın böyle bir gelişmeye imza atacağı zaten beklenen bir gerçekti.

Eylül 2015 verilerine göre yaklaşık 400 milyon kullanıcıya ulaşan sosyal medya devinin sponsorlu Instagram reklam adıyla gelirini arttırması gayet normal bir gelişmeydi.

Yaklaşık iki yıldır platform üzerinden Instagram reklam kampanyaları ile ilgili çalışmalar yapan Instagram, 1 Ekim itibariyle aralarında Türkiye, Meksika, Hindistan ve Güney Kore’nin olduğu 30 ülkede daha reklam hizmetini kadame kadame başlatmış bulunuyor.Instagram-reklam-verme-yolu

Instagram Reklam Oluşturma

Reklam hizmetini her büyüklükte işletmenin kullanabileceği şekilde genişleten Instagram, bu servisi aşamalı olarak kullanıma sunmaya başladı. Her geçen gün daha çok kullanıcıya açılan reklam servisini önümüzdeki günlerde hem Instagram reklamları API’sinden hem de Facebook’un reklam yönetim aracı Power Editor üzerinden kullanılabilecek.

Instagram hesabınızla reklam vermek için Facebook kurumsal sayfanıza giriş yapın ve sağ üst tarafta bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

Ayarlara  tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada son taraftan Instagram Reklamları butonuna tıklayın.

instagram-reklamları

Sayfanızda eğer Instagram hesabınız kayıtlı değilse aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir “Bir Hesap Ekle” diyerek Instagram bilgilerinizi kaydedin.

instagram-reklam-oluşturmak

Hesabınızı kaydettikten sonra tek yapmanız gereken Facebook’un reklam yönetim aracı Power Editor üzerinden reklamınızı oluşturmak ve yayınlamak.

Power Editor’da Instagram reklam seti oluşturmak için:

  1. Power Editor’da, sayfanın üst kısmındaki Reklamları Yönet sekmesine tıklayın.
  2. Sayfanın sol kısmındaki  11057195_882663441786957_68296069_n simgesine ve ardından Reklam Seti Oluştur‘a  tıklayın.
  3. Reklam Seti Oluştur sayfasında mevcut bir kampanyayı kullanmayı ya da yeni bir kampanya oluşturmayı seçin. Kampanyanız Instagram reklamlarını destekleyen bir reklam verme amacı kullanmalıdır.
  4. Reklam setine bir ad verin ve Oluştur‘a tıklayın.
  5. Yeni reklam setini seçin ve bütçe, plan, hedef kitle, reklam alanı (reklamın yayınlanacağı yer) ve ücretlendirme gibi ayrıntıları belirlemek için sayfanın sağ tarafındaki Düzenle‘ye tıklayın. Bu reklam setinde bulunan reklamların Instagram’da yayınlanmasını istiyorsanız, Reklam Alanları kısmında Instagram‘ı seçin.
  6. Hazır olduğunuzda, yeni reklam setinizi yüklemek için Değişiklikleri Yükle‘ye tıklayın.

Önemli Not: Instagram reklamları aşamalı olarak kullanıma sunulmakta olup henüz sizin kullanımınıza açılmamış olabilir.

Loading Facebook Comments ...

Instagramda reklam nasıl verilir?

log in

Captcha!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Open List
Ranked List
Meme
Video
Audio
Image